BİZDEN HABERLER

BİLGİLENDİRME

Aldığımız duyumlara göre "Metem" markası ile bitmiş ürün satıldığını duymuş bulunmaktayız Metem Otomotiv olarak aşık (küresel mafsal) dışında üretim yapmamaktayız.

Bu tür ürünlerin Metem Otomotiv ile hiçbir ilgisi ve bağlantısı yoktur.

» METEM OTOMOTİV 
    rot, rotil, rotbaşı gibi süspansiyon parçaları için bitmiş aşık üretmektedir.
» METEM OTOMOTİV  Rot Mili Üretmektedir. » METEM OTOMOTİV  ISO 9001:2015 Belgesine sahiptir.

ŞİRKET TARİHÇESİ

Metem Otomotiv Ltd.Şti. 19.09.2004 yılında İstanbul Dudullu'da kuruldu. İki ovalama makinası ile faaliyete başlayan şirket, kısa sürede gelişerek kapasitesini ve makine parkını büyüttü, CNC işleme, Poligon açma, Alyen, Gupilya gibi operasyonları da kendi bünyesinde yapar duruma geldi. 2005 yılı sonunda Çorlu'daki 1.500m2 kapalı alana sahip yeni tesisine taşınan şirket, önce CNC işleme kapasitesini artırdı ve son olarak full otomatik sıcak dövme tesisini de devreye aldı. Firmamız günlük bitmiş halde 25.000 adet aşık (küresel mafsal) üretme kapasitesine sahiptir.

KALİTE POLİTİKASI

Metem Otomotiv'in kalite yolculuğu kuruluşu ile aynı zamanda 2004 yılında başlamış, kalite politikası;

» Güvenilir teslimat,
» İlk çıkışta hatasız, montaja hazır malzeme üretilmesi ve tüm personelin buna motive edilmesi,
» Bireyin sorumluluğunun sadece kendi işiyle sınırlı olmadığı, herkesin sapmalara ve olumsuzluklara müdahale ettiği bir çalışma ortamı,
» Ekip çalışmasının ön planda tutulduğu bir yapı,
» Sürekli gelişme ve iyileşmeye dönük olarak kalite sisteminde gerekli değişikliklerin yapılması

olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda "Toplam Kalite Yönetimi" felsefesini benimsemiş olan Metem Otomotiv 2005 yılında ISO 9001 kalite sistem gerekliliklerini yerine getirerek, bu belgeyi almak için gerekli şartları karşıladığını düşünerek, 2006 yılında çalışmalara resmi boyut  kazandırmıştır.

Sürekli gelişme prensibiyle ihtiyaç duyulan yeni ürünlerin geliştirilmesi, mevcut kalitenin iyileştirilmesi, gelecekteki müşteri isteklerinin karşılanması, tam zamanında ve eksiksiz sevkiyat yapılması, satış öncesi ve sonrası maksimum izlenebilirliğin sağlanması, uluslararası standartlarda üretim yapılması, satış öncesi ve sonrası müşteri hizmetleri, deneyimli ve eğitimli personeli, yüksek teknolojiye sahip tesisleri ile Metem Otomotiv müşterilerinin ve tedarikçilerinin haklı beğenisini kazanmıştır.

Metem Otomotiv 2004 yılında kurulduğunda misyonunu;

"Piyasanın vasıflı AŞIK (Küresel Mafsal) ihtiyacını karşılamak" olarak belirlemiş, 2006 yılında yenilenen Vizyonunu ise;

"Otomotiv ve makine imalat sanayilerinde, yurt içinde ve yurtdışında, rot rotil sektörünün tercih edilen firması olmak" olarak belirlemiştir. Artan AŞIK "Küresel Mafsal"  miktarları, değişen ve sürekli iyileşme gösteren müşteri yapısıyla Metem Otomotiv  vasıflı  AŞIK "Küresel Mafsal" sektörünün temel taşlarından biri olmaya çalışmaktadır.

ŞİRKET YAPISI

Şirket Türü

:

Limited şirket

Hisse Dağılımı

:

Metin SARI

Zehra SARI

%85

%15

Çalışan Sayısı

:

45 (Şubat 2012)

 

 

METEM

Lecteur video pour metem-tanitim-muzikli_02.flv

ISO BELGESİ